10 اقدامی که اکنون می توانید برای کمک به یتیمان انجام دهید

ما زندگی پرمشغله ای داریم و اغلب خلأ خالی را که در دل هر کودک یتیمی وجود دارد فراموش می کنیم. در حالی که بسیاری از ما در خانواده‌های دوست‌داشتنی بزرگ شده‌ایم، یتیم‌ها آرزوی یافتن آن خانواده را دارند تا خانواده خود را بخوانند. در اینجا 10 اقدامی وجود دارد که می توانید امروز برای کمک به آنها انجام دهید.

1- برای یتیم دعا کنید

یکی از اولین چیزهایی که ممکن است هنگام تصمیم گیری برای کمک به یتیمان یاد بگیرید این است که تعداد یتیم های بیشتری که تصور می کنید وجود دارد (132 میلیون بر اساس یونیسف). یکی از ساده ترین کارهایی که در این لحظه می توانید انجام دهید این است که برای یک کودک یتیم یا برای حاجت همه یتیمان دعا کنید. بچه های زیادی در انتظار فرزندخواندگی هستند، و شما می توانید یک بچه را انتخاب کنید و برای او دعا کنید تا زمانی که خانواده پیدا کند. اگر به صورت آنلاین جستجو کنید، می توانید لیست های انتظار را بیابید که به شما اطلاعاتی در مورد کودکان خاصی در منطقه شما می دهد که می توانید برای آنها دعا کنید.

2- یک جعبه عشق برای یتیمان بفرستید

من در بسیاری از مؤسسات خیریه بوده‌ام و در طی آن بازدیدهای داوطلبانه، تنها چیزی که به آن اشاره کرده‌ام این است که بچه‌ها اغلب تنها با لباس‌هایی که می‌پوشیدند به پرورشگاه می‌آمدند، نه چیز دیگری. اغلب تنها وسیله شخصی که کودکان در این پناهگاه ها دارند یک مسواک است. تصور کنید که ناگهان تمام وسایل شخصی خود را گم کرده اید و تنها چیزی که برای شما باقی می ماند مسواک است! چرا الان کاری نمی کنی که لبخند به لب بچه بیاوری؟ شما می توانید یک جعبه هدیه برای یک کودک در یک موسسه یا در سرپرستی بفرستید. چرا این جعبه را برای فرزندی که برایش دعا می کنید نمی فرستید؟

3 – داستان خود را به اشتراک بگذارید

هر چه کودک بزرگتر می شود، یافتن خانواده ای که او را به فرزندی قبول کند دشوارتر می شود. بنابراین، زمان شروع حرکت است! می توانید از فیس بوک، توییتر و وبلاگ خود برای به اشتراک گذاشتن داستان و تصویر کودک استفاده کنید. همچنین می توانید با دوستان و خانواده خود صحبت کنید. شما هرگز نمی دانید که خدا چه کسی را برای تبدیل شدن به خانواده آن کودک انتخاب می کند.

4 – به خانواده میزبان تبدیل شوید

پس از کمک به کودک برای یافتن خانواده، ممکن است احساس کنید که آماده هستید تا شخصاً درگیر شوید. شما می خواهید در آغوش بگیرید، ببوسید، کاری کنید که بچه ای احساس کند که توسط خانواده و خدا دوستش دارد. در عین حال، شما برای انجام تمام مراحل لازم برای تبدیل شدن به یک خانواده سرپرست یا فرزندخوانده احساس آمادگی نمی کنید. شاید وقت آن رسیده باشد که به فکر تبدیل شدن به یک والدین میزبان باشید. خیلی سخت نیست و تبدیل شدن به یک خانواده میزبان گران نیست.

5 – به خانواده ها کمک کنید تا در کنار هم بمانند

آیا می دانید که هر کودکی که در یتیم خانه قرار می گیرد واجد شرایط پذیرش فرزندخواندگی نیست؟ حقیقت این است که اکثر بچه های پرورشگاه والدینی دارند که آنها را دوست دارند اما نمی توانند از آنها مراقبت کنند. بسیاری از سازمان های معتبر وجود دارند که می توانید از آنها حمایت کنید و این ماموریت را انجام دهند. برخی از سازمان‌ها برای کودکانی کار می‌کنند که هنوز با والدین خود زندگی می‌کنند، کودکانی که بدون حمایت مالی در یک پرورشگاه قرار می‌گیرند و از والدین خود جدا می‌شوند.

سازمان های دیگر به نفع آن دسته از کودکانی کار می کنند که واجد شرایط پذیرش فرزندخواندگی هستند. حمایت مالی معمولاً بین 560هزارتومان تا 1400 هزارتومان در ماه است و شما برای غذا، مراقبت های پزشکی، هزینه های مدرسه و گاهی اوقات سرپناه پرداخت خواهید کرد. اغلب شما این نعمت را دریافت می کنید که بتوانید با کودکی که حمایت مالی می کنید ارتباط برقرار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش هایی که می توانید با سخاوت مالی خود از این سازمان ها حمایت کنید، لطفاً اینجا را کلیک کنید.

6 – حمایت مالی خود را انجام دهید

برخی از پرورشگاه ها از ازدحام بیش از حد رنج می برند و در نتیجه بهترین محیط را برای کودکان فراهم نمی کنند. در طی بازدیدهایم از بسیاری از یتیم خانه ها، مشخص شد که بسیاری از این موسسات کم کار هستند و بسیاری از کارگران آموزش کمی دارند و در مجموع اکثر آنها دستمزد بسیار پایینی دریافت می کنند. یک لحظه بایست و به این موضوع فکر کن. بله، نیاز اساسی به یتیم خانه های بیشتری وجود دارد.

همچنین نیاز به آموزش بهتر به داوطلبان و کارگران یتیم خانه ها ضروری است تا آنها برای پاسخگویی به نیازهای عاطفی و جسمی کودکان تحت مراقبت خود آماده باشند. به عنوان یک جامعه، باید اطمینان حاصل کنیم که با کسانی که در این موسسات کمک به کودکان را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند نیز با وقار رفتار می شود. این نیازهای مالی و آموزشی در صورتی برآورده می شود که ما به عنوان جامعه تصمیم بگیریم برای کمک به کسانی که به کودکان نیازمند کمک می کنند کمی تلاش کنیم. امروز می توانید با حمایت مالی خود به یک یتیم خانه کمک کنید!

7 – از خانواده ای که آماده پذیرش است حمایت کنید

حتی اگر تمام یتیم خانه های جهان موسسات عالی باشند، هیچ چیز نمی تواند جایگزین عشق یک خانواده شود. نمی توانم شمارش کنم که چند بار این عبارت را شنیده ام: «ما می خواهیم فرزندخواندگی کنیم. مشکل این است که ما نمی توانیم آن را بپردازیم. اگر فکر می‌کنید که فرزندخواندگی برای خانواده شما نیست، در مورد کمک به خانواده‌ای که آماده انجام آن هستند، چطور؟ سازمان‌های زیادی وجود دارند که به خانواده‌های پذیرنده کمک مالی می‌دهند. شما می توانید این اطلاعات را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید به خانواده هایی که آماده فرزندخواندگی هستند کمک مالی کنید.

8 – نگهداری فرزند را در نظر بگیرید!

هنگامی که کودکانِ یتیم وارد سیستم کارت سرپرستی می شوند، به طور موقت تحت سرپرستی و مراقبت خانواده های سرپرست معتبر قرار می گیرند. در طی این استقرار موقت، والدین خوانده سرپرستی قانونی بر مراقبت روزانه از آن کودکان به دست می‌آورند. خانواده‌ای بودن فرصتی است برای ایجاد یک تغییر مثبت برای همیشه در زندگی کودک.

9- بزرگترین هدیه را بدهید: بپذیرید!

پس از تلاش برای کمک به کودک برای زندگی با خانواده خود، گاهی اوقات دادگاه های قانونی تصمیم می گیرند که این غیرممکن است و سپس فرزندخواندگی قانونی می شود. فرزند خواندگی تصمیم بسیار مهمی است. فرزندخواندگی یک تعهد مادام العمر به آن کودک است. اگر احساس می کنید که خداوند این دعوت را در قلب خانواده تان قرار داده است، آن را دنبال کنید! این یک سفر طولانی است که باید در آن یک قدم بردارید و بگذارید خدا راهنمای شما باشد.

مطمئنا ارزشش را دارد!

10 – میراث شما: زندگی یک کودک را تغییر دهید!

اگر هر یک از پیشنهاداتی را که با شما در میان گذاشته ام انجام دهید، تاثیر مثبتی در زندگی کودک خواهید داشت. عموم مردم، جامعه، دوستان و خانواده شما احتمالاً از نیازهای کودکان آسیب پذیر در جوامع محلی خود آگاه نیستند. کمک کنید و اطلاعاتی در مورد این موضوع به اشتراک بگذارید. شما می توانید صحبت کنید، بنویسید، و با دیگران به اشتراک بگذارید!

با تشکر از شما برای خواندن این پست . – دنیایی از یتیمان به من و شما نیاز دارد!

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید