خیریه انصارالرسول: کالای خیریه کودکان و پیامدهای آن برای حمایت از کودکان

کودکان یتیم اغلب به عنوان کودکان اساسی در نظر گرفته می شوند که نیاز به مداخله برای جلوگیری از رنج آنها دارند.

بسیاری از سازمان های خیریه ساخت یتیم خانه ها را ترویج می کنند، کار داوطلبانه را در چنین مؤسساتی تشویق می کنند و حتی پذیرش بین المللی را به عنوان راه حلی برای «بحران یتیم» ادعا می کنند.

و برخی دیگر از سازمان های خیریه نیز برای آماده‌سازی بیشتر ایتام برای آینده‌ای مطمئن‌تر و همچنین بهره‌گیری از پتانسیل بالای آنها به نفع خودشان، به راه‌اندازی محافل و مجامعی می‌شوند که به نحوی باعث رشد یک “مجتمع صنعتی یتیم” جهانی می شود.

و اگرچه این راهکارها و امثال اینها می‌تواند به نوبه خود کمکی برای رشد و شکوفایی یتیم بوده و مانعی نسبی برای بحران‌ها و مفاسد پیش روی یتیم باشد اما در مواردی متعدد، برخلاف هدف اعلام شده؛ در واقع می تواند “تولید” “یتیمان” را تحریک کند که منجر به استثمار و قاچاق کودکان می شود.

از همین رو، یافتن چاره‌ای کارآمدتر که بتواند تا حد امکان جلوی این چنین سوءاستفاده‌های احتمالی را نیز بگیرد، دغدغه‌ای بزرگ برای سازمان‌ها و موسسات واقعی خیریه است.

خیریه انصارالرسول، مدت تقریبی نیم قرن است که با وجود کمک‌های مداومی که برای ایتام در پیش می‌گیرد، تمام تلاش خود را نیز همیشه به کار بسته است که کانون گرم و مطمئن خانواده‌ی ایتام را نیز گرم نگاه دارد تا به این صورت هم از بحران‌های ایتام تا حد امکان کاسته شود و هم جلوی هر گونه سوءاستفاده احتمالی از موقعیت حساس یتیم گرفته شود.

در این بین شما نیز می‌توانید با همراهی با این خیریه در کاهش بحران‌های خانوادگی ایتام موثر واقع شوید و بدین صورت کمکی بسیار موثر برای ایشان در تجربه‌ی یک زندگی عادی (همچون سایر کودکان) داشته باشید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید