ما می توانیم به مرگ های قابل پیشگیری کودکان پایان دهیم

مرگ و میر کودکان همچنان یکی از اشتباهات بزرگ دنیای مدرن ماست که متاسفانه در بیشتر اوقات دامن‌گیر مادران و کودکانی می‌شود که در شرایط مطلوبی از زندگی به سر نمی‌برند (بویژه کودکان و مادرانی که از نعمت داشتن یک مرد به عنوان سرپرست و همراه‌شان محروم هستند).

 

و متاسفانه هر روز 15.000 کودک زیر 5 سال به دلایل قابل پیشگیری مانند ذات الریه، سوء تغذیه، مالاریا و … جان خود را از دست می دهند. هر چند خبر خوب این است که با رهبری سازمان‌های بین‌المللی، امروز جهان این موارد را کاهش داده است به طوری که مرگ و میر از سال 1990 به نصف رسیده است.

 

به هر حال، ما با سال‌های تحقیق و بررسی و حضور در جمع خانواده‌های آسیب‌پذیر جامعه، بهتر می دانیم چه چیزی برای نجات جان مادران و نوزادان موثر است. و بی شک دسترسی به هر مادر و کودکِ در مضیقه و شرایط بد، دسترسی به رویکردهای کم‌هزینه و با تأثیر بالا را افزایش می‌دهد.

 

و امروز ما برای جلوگیری از مرگ و میر/فشارهای سنگین معیشتی/بحران‌های اقتصادی و غیریه‌ی مادران و کودکان در مکان‌هایی که نیاز دارند تلاش می‌کنیم. و این تلاش و توانایی برای آن را مرهون کمک‌های بی‌دریغ خیرخواهانی هستیم که همیشه و در همه حال همراه و یاور ما بوده‌اند

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید