زیر خط فقر بودن بهتر از زیر خط فهم بودن است

کمک به ایتام

شاید یکی از دغدغه‌های بزرگ مردم امروزی، فرار از خط فقر باشد؛ مردم زیادی امروزه مدام در حال اندازه‌گیری خط فقر و قیاس آن با شرایط خود هستند.

و این در حالی است که باور فکری که این عملکرد برای ایشان به بار می‌آورد به مراتب مخرب‌تر و ناسالم‌تر از بودن در زیر خط فقر است.
اشتباه نشود، نمی‌گویم خط فقر را با آغوش باز بپذیرید و خود بر رسیدن به شرایط نامطلوبی که این خط عبور نمی‌کند دامن بزنید؛ بلکه می‌گویم فکر خود را از هر آنچه که شما را از آزادگی، وارستگی، جوانمردی و حریت باز می‌دارد دور نگه دارید.

بی شک اگر امروز تنها یک بار زندگی خود را به زندگی افراد تنگدست و نیازمند گره بزنید، و خودتان را جای آن‌ها بگذارید؛ به خوبی خواهید فهمید که آن‌ها چه زندگی سخت و طاقت فرسایی دارند و واقعا شرایط کنونی شما در جایگاه مطلوب و بالایی نسبت به ایشان قرار دارد.

و اگر به جای پیدا کردن معیارها و ملاک‌های سنجش خط فقر و دارا و ندار بودن خود، به دنبال گره‌گشایی از نیازمند و فقیری باشید؛ مطمئنا نه تنها از تعلقاتِ نابجای ذهنی خود را خلاص خواهید کرد، بلکه در کنار آن با حیات‌بخشی به زندگیِ مرده و بی‌روح یک نیازمند، شرایط را برای تولد دوباره‌ی یک انسان را فراهم خواهید نمود.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید