انجام مسئولیت اجتماعی در سکوت

مسئولیت اجتماعی

انجام مسئولیت اجتماعی در شرکت‌ها و سازمان‌های ما به چه میزان موضوعی پر رنگ است؟
اصلا برنامه‌ای درخصوص این موضوع بسیار مهم در نظر داریم؟

درست است که تمامی شرکت‌ها، تمامی مدیران و تمامی کارآفرینان به دنبال استخدام بی‌نقص‌ترین استعدادها و افرادی درجه یک هستند، ولی لازم است به هر نحو ممکن موضوع مسئولیت اجتماعی را نیز با این مسئله گره زد و می‌توان در کنار جذب بهترین‌ها، فرصتی هم به اشخاص مختلف داد.

استخدام و آموزش یک پسر جوان و بی‌تجربه تازه ترخیص شده از بهزیستی یا یکی از خیریه‌ها، استخدام نیروی خدمات چند سال کار کرده‌ای که پیش از موعد از یک شرکت ورشکسته تعدیل شده است، دادن فرصتی دوباره به همکاری که یک بحران روحی را از سر گذرانده، مهیا نمودن شرایط و اجباری کردن سوادآموزی و افزایش آگاهی برای نیرویی جوان، استخدام یک برنامه‌نویس با ناتوانی جسمی، انجام خریدهای قابل امکان شرکت از مراکز خیریه و … مواردی بسیار ساده از کارهایی هستند که می‌توان جزو مسئولیت‌های اجتماعی به حسابشان آورد.

بر گردن سازمان‌ها و شرکت‌ها (بویژه مسئولین منابع انسانی آنها) است تا با هوشمندی و ذکاوت، بدون اینکه لطمه‌ای به نهادشان وارد شود، مسئولیت اجتماعی‌شان را در سکوت انجام بدهند!

بی شک زمانی که هر شرکت و هر فرد توانمند بدین شکل عمل کند، هم در حد توان خود توازن و تعادل را در جامعه حکم‌فرما کرده است و هم بدین صورت موجبات افزایش برکات را نیز برای خود فراهم کرده است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید