ایتام و هنر حضور در جامعه

یتیم و انزوا

وقتی با آدم‌ها سر و کار داریم، یعنی باید قید فرمول‌ها را بزنیم.

فهمیدن آدم‌ها و همدلی با آنها، پیچیده‌ترین و پُرمتغیرترین فرمولِ جهان است و برای حل هر کدام از این فرمول‌ها، باید کاملا جدی و مصمم وقت گذاشت و تلاش کرد.

 

هر کدام از ما هر روز با مجموعه‌ای از انسان‌ها روبرو می‌شویم که هر یک، در هر لحظه تحت تاثیر فرهنگ، پیرامون و تجربه‌های‌شان قرار دارند. پس باید درون این مجموعه‌ی بسیار پیچیده، جای خودمان را به خوبی پیدا کنیم، معنای کارمان را درک کنیم و بهترین روش را نیز برای بهینه کردن روابط، موثر بودن، همدلی کردن و حتی منتفع شدن پیدا کنیم.

 

در همین زمان‌ها است که اکثر ما بسیار مایلیم حداقل یک نفر کنارمان باشد؛ یک نفر که خوب می‌داند چگونه با انسان‌ها که عموما عمده‌ی دلیل زندگی و حرکت هر یک از ما هستند، برخورد داشته باشد، حرف‌مان را بشنود، درون‌مان را خیلی بهتر از چیزی که خودمان می‌بینیم, ببیند، و استعدادهای‌مان را به گونه‌ای توسعه بدهد که خودمان به تنهایی از پسش برنمی‌آمدیم.

 

خیریه انصارالرسول سالیانِ دارزی است که با توجهِ ویژه به این موضوع، از وجود کارشناسانِ خِبره برای کمک به برقراریِ صحیح ارتباط ایتام و نیازمندان با سایرین بهره می‌برد.

و این خیریه این را خوب می‌داند که اگرچه شرایط سبب کاهش توانمندی ایتام در ایفای نقش خود در جامعه و برقراری ارتباط موثر و مفیدشان می‌شود؛ اما آنها نیز انسانند و از آنجا که “هیچ‌گاه انسان‌ها همچون منابع، کم یا تمام نمی‌شوند، بلکه آنها توسعه پیدا می‌کنند”؛ پس خود را مسئول توسعه‌ی این عزیزانِ کم‌بهره از نعماتِ الهی دانسته و تمام تلاش خود را در این راستا به کار بسته و می‌بندد

بی‌شک همراهی شما عزیزان با خانواده‌ی بزرگ انصارالرسول (به هر نحو و به هر شکل) نیز می‌تواند کمک شایانی به این امر بکند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید