تغذیه هر نوزاد بسته به تغذیه مادر است

شیر مادر

بهره مندی هر نوزاد از مائده الهی بزرگترین لطف هر مادر است.

تلاش شبانه روزی مادر برای بهرمند نمودن فرزندش از شیره جان و مائده بی نظیر الهی، بزرگترین  لطفی است که، مادر در حق فرزندش میتواند انجام دهد،زیرا مادر میداند که نه عشق زیاد و نه مهرو محبت های بی اندازه نمی تواند باعث رشد فرزندش شود.

شیر مادر بهترین محرک رشد و پرورش نوزاد است و برای او سلامتی به‌معنای کاملاً واقعی را به‌همراه می‌آورد. شیر مادر طبیعی‌ترین روش تغذیه‌ای است که یک نوزاد می‌تواند داشته باشد و درواقع حق طبیعی یک نوزاد است که نباید به هر دلیلی از آن محروم شود.

 

محرومیت از تغذیه شیر مادر خلل قابل توجهی در زندگی نوزاد ایجاد می کند.

محرومیت فرزند از شیری که می‌تواند از وجود مادر تغذیه کند خللی در رشد و پرورشش به وجود می‌آورد که ممکن است آسیب زیادی در زندگی‌اش برساند. اما بسیاری از نوزادانی هستند که به واسطه نداشتن تغذیه مناسب مادر از این نعمت محروم می‌شوند.

حال مادران این فرزندان وصف نشدنی است، زمانی که فرزندشان با مکیدن چیزی عایدش نمی‌شود و همواره به خاطر گرسنگی گریه می‌کند.این مادران به واسطه ی وضع نامناسب مالی نمیتوانند شیرمناسب فرزند خود را نیز تهیه کنند و درک این موضوع فقط برای مادرانی است که برای چندين ساعت شیری ندارند که فرزندشان بنوشد

 

اکنون به واسطه هفته جهانی شیر مادر از همه هم‌وطنان و مردم شریف ایران درخواست می‌کنیم که با بخشیدن مهربانی خود به چنین خانواده هایی، فرزندشان را مانند فرزند خود به این حق طبیعی برسانیم. 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید