ارتقای آموزش خانواده‌های مددجو در دستور کار خیریه انصارالرسول

جلسه هم اندیشی خیریه انسارالرسول کرمان

خیریه انصارالرسول، کرمان / دومین جلسه هم اندیشی شورای فرهنگی خیریه و جمعی از مسئولین و مدرسین آموزش و پرورش کرمان در سال جاری برگزار شد. و در این جلسه پیرامون ارتقای کلاس های آموزش خانواده خیریه انصارالرسول در محل خیریه انصارالرسول به مشورت و ارائه طریق پرداخته شد.


به گزارش روابط عمومی خیریه انصارالرسول کرمان، این جلسه که در آن علاوه بر مُدرسین آموزش خانواده انصارالرسول (از اساتید ناحیه 1 و 2 آموزش و پرورش کرمان)، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل (آقای حسینی) و کارشناسان مربوطه، کارشناس مسئول و کارشناسان نواحی 1 و 2 آموزش و پرورش، مدیرعامل خیریه (آقای دکتر برخوری)، قائم مقام خیریه (خانم محمدزاده) و جمعی از مسئولین فرهنگی خیریه حضور داشتند، عصر امروز با تلاوتی آیاتی چند از قرآن کریم و پس از آن، عرض خیر مقدم توسط آقای سیدمحمد مستقیمی به حاضرین شروع شد؛ و با صحبت های جواد اکبری مسئول برگزاری این هم‌اندیشی ادامه پیدا کرد.

این فعال فرهنگی در آغاز به سخنی از رسول‌الله مبنی بر: “در بهشت خانه اى است كه آن را شادى سرا گويند و جز آنان كه يتيمان مؤمنان را شاد كرده اند وارد آن نمى شوند”, اشاره کرد و به تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران آموزش مددجویان خیریه انصارالرسول پرداخت و سپس گزارشی از قدمت خیریه، سابقه فعالیت های فرهنگیِ آن برای مددجویانِ دانش آموز، دانشگاهی و مادران ایشان ارائه کرد و خلاصه ای از عملکرد کلاس های آموزش خانواده از حدود 17 سال پیش در این خیریه را برای حضّار عنوان نمود.

همچنین مسئول این جلسه با اشاره به لزوم برقراری ارتباط دوسویه با مددجویان و همین طور فراهم سازی بستری برای بهره‌برداری تمامی مددجویان، افزود: اگرچه کلاس‌های آموزشی توانسته حدود 400 نفرد از مددجویان را پوشش دهد و حتی علاوه بر مادرانِ مددجو، پذیرای فرزندانِ یتیم نیز می‌باشد، اما برخی از مادران کماکان به دلیل اشتغال اجباری به کار، فاصله زیادشان به محل های آموزشی و امثال این مسائل، قادر به حضور در جلسات نیستند و باید برای ایشان نیز تدبیری اندیشید.

علاوه بر این، اکبری با فهرست کردن اهداف و برنامه‌های جلسه، خواستار آن شد که با هم‌اندیشی حضّار به تعیین محتوایی مناسب و درخور پرداخته شود و افزود؛ برای بهبود هر چه بیشتر کلاس‌های آموزش خانواده لازم است نواقص احتمالی در خصوص کلاس‌ها (در موضوعات عزت نفس، مهارت های زندگی، تاب آوری در مقابل مشکلات، و …) مورد بررسی قرار گیرد، تا نقاط ضعف قبلی برطرف شود و نقاط قوت را نیز ارتقاء دهیم.

در ادامه مدرسین دوره ها به اظهار نظر پرداخته و نقطه نظراتشان را در جهت بهبود و ارتقای سطح کیفی کلاس‌ها بیان کردند. و در انتها این جلسه با جمع بندی مطالب توسط مدیر عامل خیریه (آقای برخوری) و تنظیم صورت‌جلسه‌ای جهت پیاده سازی موارد ضروری در دوره‌های آتی به اتمام رسید.

جلسه هم اندیشی خیریه انسارالرسول کرمان

جلسه هم اندیشی خیریه انسارالرسول کرمان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید