نوع‌دوستی با خلقت انسان‌ها گره خورده است

صلیب سرخ و هلال احمر

با اندک تاملی می‌توان به راحتی دریافت که نوع‌دوستی ریشه در خمیره و سرشت آدمی دارد و قدمت آن نیز به درازای نسل بشری است.

و اگرچه این محبتِ فطریِ انسان‌ها از ابتدای تاریخِ بشری تا به امروز به صورت ملموس وجود داشته، اما دیر زمانی نیست که این نوع دوستی بیش از هر زمانی با اتحاد دل‌ها گره خورده و در قالب نهادهای خیریه، مردم‌نهاد و داوطلب محور برای خدمت‌رسانی بهتر به هم‌نوعان گردِ هم آمده است.

امروزه سازمان‌هایی نظیر صلیب‌ سرخ و هلال ‌احمر برای اثبات این نوع‌دوستی، که آن را رسالت و وظیفه‌ی اصلی خود می‌دانند، در سطح جهانی در تلاش و تکاپویی دائمی هستند؛ و همیشه در حمایت از این گوهر ارزشمند انسانی نهایت سعی خود را به کار بسته و در هر شرایطی آسودگی دیگران را فارغ از تفاوت‎های قومیتی، اقلیمی و … آنها بر آسودگی خود ارجح می‌دانند.

 

خیریه انصارالرسول (ص) به مناسبت 18 اردیبهشت ماه – روز جهانی صلیب سرخ و هلال ‌احمر – ضمن تکریم این روز، قدردان تمامی مساعی و مجاهدت‌های خیرخواهانه‌ی فعالان در این سازمان‌‎های بین‌المللی است که تلاش جهت ساختن دنیایی زیباتر برای نیازمندان و چشاندن زندگی بهتر به ایشان را یک ارزش می‌دانند.

 

قطعا با همدلی، اتحاد و انجام کار گروهی، می‌توان در سخت‌ترین شرایط زیباترین روزها را رقم زد و والاترین اهداف و ارزش‌ها را به منصه‌ی ظهور رساند. ما نیز در خیریه‌ی انصارالرسول به یومن وجودِ شما خیرّین این واقعیت را به راستی و با وضوح رؤیت کرده‌ایم.

 

به امید ساخت دنیایی آرمانی برای تمامی بشریت

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید