کمک به انتخاب صحیح ایتام؛ کمک به زندگی بهتر آنهاست

انتخاب صحیح

 طبق تحقیقات انجام شده، در ایران بیش از ۷۰ درصد از افراد شاغل، در رشته‌های غیرمرتبط با تحصیل خود، مشغول به کار هستند. 

و فارغ از همه‌ی تحلیل‌های درست اقتصادی و جامعه‌شناختی، می‌توان به روشنی این حقیقت تلخ را دید که عمده‌ی این افراد یا در انتخاب رشته تحصیلی خود دچار اشتباه شده‌اند و هدف‌گذاری درستی نکرده‌اند؛ یا اینکه علی‌رغم انتخاب درست رشته و هدف خود، در مسیر رسیدن به این هدف، راه‌گزینی درستی نداشته‌اند.

  1. گروه اول پس از سال‌ها تحصیل و گذران عمر، تازه این جرات را پیدا کرده‌اند که تحصیلات‌شان را کنار بگذارند و با دستی خالی از تجربه و تخصص به کار مورد علاقه شان بپردازند در حالی که فشار اقتصادی و اجتماعی زیادی را به دوش خواهند کشید.
  2. گروه دوم که هدف را درست انتخاب کرده بودند ولی مسیر را درست نرفته بودند باز از رویاهای خود بازماندند و دست در کاری و دل در کار دیگری دارند.

سرانجام، هر دو گروه از شرایط شغلی خود رضایت نخواهند داشت. صد افسوس که این اقبال نه چندان روشن آنها آرزوی تحصیل کرده‌های بداقبالی است که شانس پیدا کردن هیچ شغلی را نداشته‌اند و با تمام مدارک علمی خود، متاسفانه 42 درصد جمعیت بیکاران را تشکیل می‌دهند.

اینجا است که نقش برجسته مشاوره شغلی – تحصیلی بیش از پیش روشن می‌شود؛ امری که می‌بایست جدی‌تر بدان نگاه شود و در بزنگاه جوانی آینده روشن‌تری را برای جامعه اسلامی‌مان رقم زند.

 

حال آن که تعدادی از دانش آموزان با توجه به عدم وجود والد در خانواده و نبودن شرایط مالی درست و به جا از این نعمت محرومند

خیریه انصارالرسول در تلاش است با کمک شما خیرین عزیز از به خطا رفتن و کج رفتن این قشر از جامعه جلوگيري کند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید