10 راه برای کمک به کسانی که در جامعه شما بیشترین ضربه را از کووید-19 می‌بینند

COVID-19 همه ما را تحت تأثیر قرار داده است؛ خودمان، فرزندانمان، جوامع ما و فراتر از آن. از اولین روزهای شیوع همه گیر، بسیاری از محافل و مجامع پزشکی، گروه‌های جهادی، موسسات خیریه (از جمله خیریه انصارالرسول) و … در خط مقدم مبارزه با مشکلات ناشی از کرونا، ارزیابی نیازهای منحصر به فرد افراد مبتلا و … بوده اند. اما انجام این مهم، کاری بس دشوار، هزینه بردار و زمان بر است.

امروز، ماه‌ها است که از شروع همه‌گیری می‌گذرد، و در این بین بیش از 1.6 میلیون کودک حداقل یکی از والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را به دلیل کووید از دست داده‌اند. سیستم های بهداشتی ضعیف و سیستم های حمایت از کودکان سقوط کرده اند. خانواده های زیادی در فقر فرو رفته اند. اگر مشتاق هستید در جامعه محلی خود تأثیر بگذارید، در اینجا چند راه ساده و متفکرانه برای کمک به افراد نیازمند وجود دارد.

راه هایی برای کمک شما به جامعه 

شما نیز می‌توانید خیلی راحت در یک یا چند مورد از موارد زیر خود را سهیم کنید تا برای هر چه زودتر ریشه کن کردن این بیماری و همچین کاهش آلام و دردهای آسیب دیدگان، قدمی برداشته باشید. از همین جا شروع کنید ….

1- از خود و دیگران در برابر COVID-19 محافظت کنید.

از آنجایی که همه‌گیری کروناویروس همچنان بر زندگی روزمره ما تأثیر می‌گذارد، حفظ امنیت خود و دیگران برای کمک به جامعه‌تان مهم‌تر از همیشه است. پیروی از دستورات ماسک، رعایت محدودیت های سفر و حفظ فاصله اجتماعی برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 حیاتی است.

2- به انبار غذای محلی خود کمک کنید.

امروزه حدود هزاران کودک در کشورمان با گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند. با انبار غذای محلی خود تماس بگیرید یا به انبارهای معتبر انصارالرسول بدهید. حمایت شما به آنها کمک می کند تا اقلام غذایی را برای خانواده های نیازمند تهیه کنند.

3- اگر می توانید خون بدهید.

هلال احمر و سایر سازمان ها نیاز مبرمی به تامین خون دارند و راه های ایمن و سالم برای اهدای خون شما دارند.

4- وقت خود را داوطلبانه بگذارید.

داوطلبانه راهی عالی برای حمایت از جامعه شماست. فرصت‌های داوطلبانه می‌تواند از تمیز کردن محله تا کاشت یک باغ اجتماعی متفاوت باشد. بسیاری از خیریه ها فرصت های داوطلبانه را ارائه می دهد. کافی است به آنها مراجعه کنید

5- همسایگان و اعضای خانواده را بررسی کنید.

همسایگان و اعضای خانواده را بررسی کنید، به ویژه آنهایی که تنها زندگی می کنند، مسن هستند، مشکلات سلامتی یا حرکتی دارند یا از کودکان مراقبت می کنند. زمانی را برای ارتباط از راه دور با این افراد برنامه ریزی کنید تا به آنها بفهمانید که تنها نیستند.

6- از مشاغل محلی، مدارس و مراکز مراقبت از کودک حمایت کنید.

در صورت امکان، کارت‌های هدیه را برای کسب‌وکارهای فروشگاه‌های محلی به‌صورت آنلاین خریداری کنید که پس از بازگشایی ویترین‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و کسانی را که در تلاش هستند سرپا نگه دارند، نشاط دهید. به دلیل کووید-19، بسیاری از مراکز نگهداری از کودکان در سراسر کشور مجبور به تعطیلی شده اند و یا کمیت و کیفیت کار آنها تحت الشعاع قرار گرفته است. پس بیاموزید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

7- از کارکنان بهداشتی خط مقدم و اولین پاسخ دهندگان حمایت کنید.

بسیاری از کارکنان بهداشتی نمی توانند در خانه بمانند و شبانه روزی کار می کنند، بنابراین کارهایی را انجام دهید که وقت ندارند به عنوان ابراز قدردانی انجام دهند.

8- در تلاش‌های محلی یا آنلاین برای جمع‌آوری سرمایه کمک کنید.

به گزینه‌هایی نگاه کنید که لوازم بسیار مورد نیاز را برای خانواده‌ها فراهم می‌کنند، مانند فهرست‌های آرزوهای آمازون، و همچنین کار جامعه محلی و سازمان‌های داوطلب. شما همچنین می توانید برای کودکان جمع آوری کمک مالی کنید یا تولد خود را برای حمایت از کودکان نیازمند در سراسر جهان اهدا کنید.

9- آگاه باشید و آرام بمانید.

فقط اطلاعات را از منابع معتبر مانند وزارت بهداشت به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید، وقتی آرام بمانید، دیگران نیز به دنبال شما خواهند آمد.

10- مراقب خود و دیگران باشید.

صبر، مهربانی و توجه را تمرین کنید. دیگران را به انجام همین کار تشویق کنید! شما تنها نیستید. کماکان بسیاری از موسسات و مراجع و .. به‌عنوان متخصص پیشرو در این دوران، اینجا هستند تا به شما کمک کند.

منبع: من برتر – ایوسی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید