۱۰ روش برتر برای کمک به افراد فقیر و نیازمند

از یک طرف، افرادی هستند که زندگی خود را به سخاوت می گذرانند. آنها نه تنها از لذت چیزهای ضروری حضّ کافی را می برند، بلکه آنچه را که می خواهند و بدان میل دارند نیز در اختیار دارند. یک زندگی مجلل که به آنها راحتی بیشتری می دهد.

از سوی دیگر، افرادی هستند که حتی نمی توانند نیازهای اولیه زندگی را تامین کنند. آنها سرپناهی برای زندگی، غذا برای خوردن، و لباسی برای پوشیدن ندارند. افرادی که چیزهای اضافی دارند، زندگی راحت و شیکی دارند. در حالی که کسانی که به سختی چیزهای حیاتی دارند، هر روز برای زندگی می جنگند. آنها در برآوردن نیازهای اولیه شکست می خورند.

افرادی هستند که خیلی بیشتر از نیازشان برای زندگی کردن دارند در حالی که دیگران به سختی به اندازه کافی برای زنده ماندن دارند.

مردم فقیر لباس، غذا، آموزش و مراقبت های بهداشتی کافی ندارند. فقیر بودن یعنی محرومیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی. آنها به سختی فرصت به دست می آورند. آنها از تغذیه ناکافی، خطر ابتلا به بیماری ها و عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی و ضروریات اساسی برای زندگی برخوردار هستند که نتیجه آن کم است.

نمی توان زندگی چنین افرادی را مجلل کرد، اما حداقل می توان به آنها کمک کرد تا به ضروریات زندگی برسند و در حد خود زندگی مرفهی داشته باشند. کمک به فقرا و نیازمندان کار پسندیده ای است. رسیدگی به فقرا و نیازمندان و کمک به آنان، کار بزرگی است. هر چه بیشتر به افراد فقیر و نیازمند بپردازید، وابستگی آنها را بیشتر تقویت می کنید.

اگر به آنها فرصت بدهید، بهبودی موثر و طولانی مدت در زندگی آنها خواهید دید. ایجاد یک سیستم جدید مبتنی بر وابستگی متقابل که آنها را تشویق به کار و حرکت به جلو می کند و کرامت آنها حفظ می شود. انداختن پول یا انواع دیگر کمک‌ها به افراد فقیر و نیازمند کمک می‌کند، اما نیاز این است که انرژی و تلاش خود را در جهت بالا بردن آنها، ایجاد رابطه، آموزش به آنها و به علاوه، بازیابی اعتماد به نفس و عزت نفس آنها برای خود هدایت کنید. .

دیدگاه خود را تغییر دهید به جای اینکه آنها را پروژه ای برای کمک در نظر بگیرید، به آنها به عنوان افرادی نگاه کنید که باید آنها را دوست داشته باشید و به آنها احترام بگذارید. در زیر چند راه برای کمک به افراد فقیر و نیازمند آورده شده است

10. تسلی اخلاقی

یکی از راه‌های بهتر برای کمک به افراد فقیر و نیازمند این است که به جای دست درازی آنها، اول شما و البته به گونه ای متفاوت دست دراز کنید. حمایت اخلاقی از آنها، نشان دادن تواضع و احترام از صمیم قلب باعث می شود آنها آگاه شوند که کسی واقعاً به آنها اهمیت می دهد و سعی می کند وضعیت آنها را بهبود بخشد.

با فراهم کردن فرصت هایی برای بهبود وضعیت خود، به خودی خود، عزت نفس آنها را افزایش می دهد و به آنها در غلبه بر موانعی که هر روز با آن روبرو هستند کمک می کند. با افراد فقیر و نیازمند کار کنید و به آنها کمک کنید تا توانایی ها و ظرفیت های خود را کشف کنند و از آنها در مکان مناسب در زمان مناسب استفاده کنند. از آنها حمایت کنید و به آنها بگویید که چیز ارزشمندی دارند که می تواند برای برآوردن نیازهای اساسی آنها استفاده شود.

9. رسانه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی به یکی از پرکاربردترین راه‌ها برای کمک به افراد فقیر و نیازمند و شاید ساده‌ترین راه تبدیل شده‌اند. از طریق استفاده از رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا توییتر، می‌توان صدای خود را بلند کرده و آگاهی ایجاد نمود و کمک گرفت.

می تواند به سازمان های خیریه مختلف یا مراکز اجتماعی مرتبط با کمک به افراد نیازمند متصل شود. می توانند محصولات را به صورت آنلاین از وب سایت هایی خریداری کنند که بخشی از درآمد خود را به امور خیریه که به افراد فقیر و نیازمند کمک می کند اهدا می کنند.

8. کمک مالی شخصی

افراد می توانند به افراد فقیر و نیازمند نیز کمک مالی کنند. ارائه کمک های مالی به فقرا می تواند به آنها کمک کند تا مشکلات اساسی زندگی را حل کنند. با تأمین پول به افراد فقیر و نیازمند، آنها می توانند مایحتاج زندگی را به دست آورند. می توان با موسسات و خانه های خیریه ارتباط برقرار کرد و در آنجا برای کمک به نیازمندان پول اهدا کرد (خیریه انصارالرسول یکی از این موارد است). با کمک مالی به افراد نیازمند، آنها می توانند برای خانواده خود غذا، محل سکونت یا لباس تهیه کنند.

7. افزایش سرمایه

می‌توان به جامعه جمع‌آوری سرمایه ملحق شد یا خود را با سازمان‌هایی که در جمع‌آوری کمک‌های مالی برای افراد فقیر و نیازمند مشارکت دارند، درگیر کرد. آن‌ها می‌توانند به فعالیت‌های مختلف بپیوندند و استراتژی‌های مختلفی را برای جمع‌آوری سرمایه برنامه‌ریزی کنند، مانند کمک به ایجاد آگاهی در جامعه از طریق حالت‌های مختلف، نمایش‌های مختلف همچون نمایش‌های جاده‌ای و غیره.

آنها می‌توانند فعالیت‌هایی را سازماندهی کنند و عضو فعال هیئت مدیره یا عضویت یک سازمان شوند. جمع آوری پول می تواند شامل اهدای اقلام به صورت رایگان و برگزاری حراج برای آن اقلام نیز باشد. این به جمع آوری بودجه کمک می کند.

6. خواربار/مواد خوردنی اهدا کنید

برای افراد فقیر و نیازمند وعده های غذایی مقوی ارائه دهید. اهدای مواد غذایی می تواند به پایان دادن به گرسنگی افراد فقیر و نیازمند کمک کند. آنها حتی نمی توانند هزینه‌ای برای یک وعده غذایی برای خود و خانواده شان بپردازند، بنابراین اهدای غذا باعث می شود شکم آنها پر شود و سالم بمانند. حتی به جای هدر دادن غذا یا بیرون انداختن آن، بهتر است آن را به فرد نیازمند بدهید.

5. مجموعه اقلام

با جمع آوری مواد غذایی، پوشاک، کتاب، پتو و سایر مایحتاج می توان به افراد فقیر و نیازمند کمک کرد. این جمع آوری اقلام می تواند در مدارس، ادارات و یا محل انجام شود و به نیازمندترین افراد برسد. این یکی از ساده ترین راه ها برای کمک به افراد فقیر و نیازمند است. با سازمان‌هایی که برای افراد فقیر کار می‌کنند تماس بگیرید تا بدانید به چه چیزی نیاز دارند و سپس با نصب کانتینرهایی در مدارس، یا مکان‌های محلی که مردم می‌توانند در آن کمک‌های خود را رها کنند، از دفاتر بخواهید که به درایو کمک مالی کنند.

4. مشارکت گروهی/تیم های داوطلبانه

زمان و مهارت های داوطلبانه می تواند به افراد فقیر و نیازمند کمک کند. ایجاد آگاهی در میان مردم برای کمک به افراد فقیر و نیازمند می تواند باعث شود افراد بیشتر و بیشتری به این حرکت بپیوندند. می توان گروه هایی تشکیل داد که می توانند به نیازمندان کمک کنند، برای آنها یک وعده غذایی بخرند، به آنها سرپناه بدهند و کمک های ضروری دیگر را به آنها بدهند.

داوطلبان می توانند به آنها کمک کرده و به آنها آموزش دهند. این داوطلبان می توانند در برپایی کمپ های بهداشتی رایگان کمک کنند، پزشکان را می توان برای معالجه افراد فقیر و نیازمند دعوت کرد. حتی کوچکترین تلاش ها حساب می شود. صرف چند ساعت در هفته و انجام حتی کوچکترین کار ممکن می تواند شگفتی های بزرگی را برای افراد فقیر و نیازمند انجام دهد. همچنین، می توان دوستان یا اعضای خانواده را تشویق کرد که صرفاً برای یک هدف نجیب به آن بپیوندند.

3. وسایل قدیمی را اهدا کنید

برای کمک به فقرا و نیازمندان، می توان اقلام قدیمی از لباس های کهنه را به لوازم، مبلمان و سایر مواد اهدا کرد. وسایلتان را بگردید و به نیازمندان بدهید. بررسی چیزهای قدیمی و اهدا به مردم فقیر کمک می کند و برای کسانی که به چنین چیزهایی نیاز دارند تفاوت ایجاد می کند. اهدای لباس مخصوصاً در فصل زمستان که هوا خیلی سرد است کمک بزرگی به فقرا و نیازمندان می کند. چیزهای غیر ضروری را می توان برای روشن کردن روز دیگران اهدا کرد.

2. درک بهتر

نیازها و خواسته‌های افراد فقیر و نیازمند را درک کنید. به آنها کمک کنید تا بر مشکلات زندگی غلبه کنند. می‌توان با درک خواسته‌ها، خواسته‌ها و اندیشه‌های مردم فقیر و نیازمند، بدون اینکه از حیثیت و منزلت آنان کاسته شود، کمک کرد و به آنان کمک کرد تا به آن خواسته‌ها به نحوی محترمانه دست یابند.

همچنین باید با مردم فقیر و نیازمند با احترام و درک رفتار کرد. این تغییر بزرگی در زندگی آنها ایجاد می کند. همان احترام و ادبی را که دوستان و اعضای خانواده خود قائل هستید به آنها بدهید. با یک کلمه محبت آمیز و لبخند به آنها پاسخ دهید.

1. آموزش و پرورش

انتقال دانش می تواند به فقرا و نیازمندان کمک کند تا روی پای خود بایستند. تحصیل آغاز رهایی از سختی های زندگی است. ارائه آموزش رایگان به افراد فقیر و نیازمند به آنها کمک می کند تا به عنوان فردی رشد کنند و به آنها کمک کند تا زندگی بهتری داشته باشند. تحصیلات می تواند به آنها کمک کند تا شغلی پیدا کنند، کسب و کاری ایجاد کنند و به موفقیت دست یابند، توانایی رسیدگی به مشکلات و داشتن یک زندگی موفق را داشته باشند.

افراد فقیر و نیازمند می توانند با نیروی آموزش، مستقل، خودکفا و انسان بهتری شوند. از طریق آموزش، ما می‌توانیم به افراد فقیر و نیازمند کمک کنیم تا مهارت‌های خود را توسعه دهند تا بتوانند تلاش‌ها را برای احیای زندگی خود به عهده بگیرند نه اینکه همیشه به افراد خارجی وابسته باشند تا این کار را برای آنها انجام دهند.

منبع: من برتر – ایوسی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید