اطعام ایتام و نیازمندان در مناطق جنوب استان کرمان در ایام تاسوعا و عاشورا

قال علی بن موسی الرضا (ع): ‏یا ابن شبیب اِنْ بَکَیْتَ عَلَی الحُسَینِ علیه السّلام حَتّی تَصیرَ دُمُوعُکَ عَلی خَدَّیْکَ غَفَرَ اللّهُ لَکَ کُلَّ ذَنْبٍ اَذْنَبْتَهُ صَغیرا کانَ اَوْ کَبیراً قَلیلا کانَ اَوْ کثیراً؛
ای پسر شبیب اگر بر حسین (ع) گریه کنی تا اینکه اشک‌هایت بر گونه‎‌هایت جاری شود، خداوند گناهانی که مرتکب شدی، چه بزرگ و چه کوچک، چه کم و چه زیاد را می‎‎‌بخشد».

(بحارالأنوار ج 44 / ص 285 – عیون أخبارالرضا (ع) / ج 1 / ص 299)

روابط عمومی خیریه انصارالرسول (ص) / به مناسب تاسوعا و عاشورای حسینی، نمایندگی خیریه انصارالرسول (ص) در شهرستان کهنوج اقدام به پخت غذا در این ایام نمود.

این حرکتِ خودجوش که با همراهی جمعی از خیرین و در دو روز گذشته صورت گرفت؛ به منظور یادآوری مصیبت‌های امام حسین (ع) و یارانش و در پی آن عزاداری و گریه بر ایشان صورت گرفت و به همراه آن با حفظ پروتکل‌های بهداشتی مراسم‌هایی در شأن حضرت اباعبدالله (ع) برگزار شد.

سرکار خانم نعیمی مسئول نمایندگی در خصوص این حرکت گفت: هدف از این حرکت در کنار موضوع یادآوری مصیبت‌های وارده به اهل بیت عصمت و طهارت، تقویت روحیه‌ی استکبار ستیزی، بصیرت افزایی، حفظ مکتب و شریعت امامان، تزکیه نفس، معرفی بهتر اهل بیت معصوم (ع) به عنوان الگو مسلمانان، وحدت میان امت مسلمان، معرفی اسلام حقیقی به جهانیان، کسب معنویت و تعلیم معارف دینی، نشر فرهنگ مهربانی و بخشندگی نیز بود.

میترا نعیمی ادامه داد: به منظور گره زدن تمامی این موارد با کمک به نیازمندان؛ کلیه غذایی که در دو روز تاسوعا و عاشورا تهیه و پخت شد بین 1500 نفر از اقشار بی بضاعت، نیازمند، ایتام خانواده‌های زندانیان، کارگران و … پخش شد.

لازم به ذکر است مناطق جنوبی استان کرمان جزو محروم‌ترین مناطق کشور هستند که در آنها شرایط بسیار سختی بر زندگی بسیاری از مردم بویژه در مناطق روستایی و حاشیه‌نشین حاکم است به طوری که زندگی در کپر (نوعی خانه‌ی ساخته شده از شاخ و برگ درخت نخل و … که چندان نمی‌توان نام آنها را خانه گذاشت) تا سال‌های اخیر جزو یکی از مرسوم‌ترین شرایط زندگی ایشان بود.

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید