اهالی جنوب استان کرمان از محرومیتِ شدید رنج می‌برند + تصویر

با وجود اینکه امروز، دنیا بیش از هر زمانی شاهد رشد و شکوفایی است و تمدن‌های بزرگ هر روز بیش از پیش در حال توسعه و قدرت‌گیری هستند؛ اما کماکان، دنیا شاهد حقوقِ پایمال شده‌ی بسیاری از مردم در اقصی‌نقاط این کره‌ی خاکی است.

 

روابط عمومی خیریه انصارالرسول / دیدن تصاویری از محرومیت‌های مردم در کشورهای جهان سومی، همیشه رنج‌آور بوده و قلب بسیاری از انسان‌های آزاده‌ی دنیا را به درد آورده و می‌آورد. محرومیت در هندوستان، پاکستان، آفریقا و … بیداد می‌کند. و تقریبا همه‌ی دنیا نیز به این موضوع واقف هستند.

 

اما متاسفانه تا چند سال پیش کمتر کسی می‌توانست باور کند که تصاویری از کشور عزیزمان بتواند در به تصویر کشیدن فقر و نداری، با این کشورها رقابت کند. و هنوز هم بسیاری از مردم از این موضوع بی اطلاع هستند که مناطقی از کشورِ ما نیز غرق در محرومیت است.

 

شهرستان رودبار جنوب، یکی از این مناطقی است که در استان کرمان واقع شده و با تأسف فراوان، محرومیت در این شهرستان بیداد می‌کند، و علیرغم تلاشِ بی‌شائبه‌ی بسیاری از نیروهای جهادی و خودجوشِ مردمی در این سال‌ها، کماکان زندگی‌ِ بسیاری از مردمش می‌تواند به خوبی نمایان‌گر استضعاف باشد.

 

تصاویر زیر، گوشه‌ای از شرایط بسیار سخت و مستصعبی است که از برخی از مناطق شهرستان رودبار جنوب گرفته شده است. تصاویری از مکان‌هایی که تنها راه‌بلدها می‌توانند نشانی از آنها به خیرین، جهادگران و … دهند.

 

 

البته در سال‌های اخیر زحمات بسیار زیادی برای تصحیح این شیوه‌ی زندگیِ سخت در این مناطق کشیده شده است و جای قدردانی بسیار ویژه‌ای است که حتما بایستی نثارِ افراد دغدغه‌مندی نمود که بی منّت به خدمت بی‌جیر و مواجب پرداخته‌اند. اما قدم‌های پولادین این گروه از مردم نیز توانسته تنها بخشی از حجم بسیار وسیع محرومیت را تحت‌الشعاع قرار دهد.

 

کپرنشینی با طعم فقر و بیماری، وجود مردم رنجدیده رودباری (زهکلوتی، قلعه‌گنجی و یا سایر مناطق محروم ایران)، وصله‌ی محرومیت بر تن مردمی مهربان، کمبود ضروریات یک زندگی همچون آب و غذا، بی‌اطلاعی برخی از مدیران و مسئولین از محرومیت‌های این مناطق، بودن شناسنامه و یارانه به عنوان تنها دارایی اهالی این مناطق و … تنها نمونه‌هایی از مشکلاتی‌ است که می‌توان در این مناطق شاهد بود.

 

از این رو؛ بر ذمه‌ی تک تکِ ما است که برای آبادانی گوشه گوشه‌ی کشور عزیزمان و ریشه‌کنی کامل فقر و محرومیت از آن، دست به کار شده و حتی با کوچک‌ترین قدم‌های خود، به جنگ با مشکلاتِ معیشتی محرومین جامعه‌ی خود برویم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید