راهکار اندیشی خیریه انصارالرسول برای رفع مشکلات مددجویان

جلسه مشاوریه خیریه
روابط عمومی خیریه انصارالرسول (ص) کرمان، اگرچه برگزاری جلسات مشاوره‌ای منظم در خیریه انصارالرسول جهت کشف مشکلات مددجویان و خانواده‌های ایشان، در دستور وظایف اصلی خیریه قرار گرفته است؛ اما تلاش برای ایجاد تمهیداتی به منظور برون رفت مددجویان از این مشکلات، خواسته‌ای است که خادمین انصارالرسول در پی آن هستند.

به گزارش خبرنگار خیریه انصارالرسول؛ عصر امروز براساس پیگیری قبلی و دعوتی که از اعضای مشاوره خیریه انصارالرسول انجام گرفته بود، جلسه پیگیری امور مشاوره مددجویان با حضور آقایان مستقیمی، علیزاده، عسکری، اکبری و سرکار خانم مرادعلیزاده تشکیل شد.

در این جلسه که به منظور افزایش اثربخشی روند مشاوره‌های خیریه برپا شد، جواد اکبری با اظهار گزارشی از آنچه که تاکنون جهت مشاوره مددجویان انجام شده است، به جمع‌بندی مجموع تلاش‌های صورت گرفته پرداخت و گفت: بنابر برنامه‌ریزی که از بهمن‌ماه سال گذشته در دو واحد خیریه (سه راه خواجو و میدان (امام علی) فابریک) طرح ریزی شده بود؛ سبب شد از همان زمان ارائه بسته‌های کمک معیشتی مددجویان و خانواده‌های ایشان به حضور الزامی مادران مددجو در جلسات مشاوره‌ای منوط شد که این به یک روند مستمر و موثر بدل شد.

مسئول برنامه ریزی و پیگیری برنامه های فرهنگی خیریه انصارالرسول ادامه داد؛ با نظر به هم و غمی که خادمین خیریه در اجرای این طرح داشته‌اند، موجب شد تمام مشاوره های مددجویان در واحد خواجو و بیش از 80 درصد از جلسات در واحد فابریک به خوبی انجام شود و هدف اصلی از انجام این مشاوره‌ها، که شناسایی مشکلات مددجویان و فرزندان آنها بوده است، به خوبی برآورده شود.

کارگروه مشاورین خیریه
کارگروه مشاورین خیریه

در ادامه این جلسه، با نظر به شناسایی نسبتا کامل مشکلات مددجویان، هم‌اندیشی جهت اتخاذ راهکاری مناسب به منظور رفع مشکلات و یا ارجاع مددجویان به مراکز تخصصی مشاوره صورت گرفت. و طی برنامه ریزی صورت گرفته، وظایف زیر تعیین و جهت انجام تا یک هفته آینده، به اعضا محول شد.

  • جداسازی و گروه بندی مشکلات ثبت شده‌ی مددجویان در ده گروه: رفتاری، اخلاقی، درسی، اعتیاد، ازدواج، اشتغال، اقتصادی و ..
  • تهیه اوراق تنظیمی براساس گروه‌بندی‌های صورت گرفته به همراه تعیین مدت لازم برای هر مددجو
  • ارجاع و واگذاری مراحل بعدی رفع مشکل بین مشاورین خیریه جهت پیگیری براساس یکی از سه مورد:
    • تداوم تخصصی‌تر مشاوره‌ها از طریق مشاورین اداره کل آموزش و پرورش
    • کمک به حل مشکلات اقتصادی/مرتبط با معیشت مددجو از طریق بخش‌های خیریه انصارالرسول
    • دریافت کمک‌های کمیته امداد در حل مشکلات مسکن، تعمیرات و سایر موارد مربوط به اسکان و اشتغال
  • آماده‌سازی و ارائه یک هفته‌ای گزارش‌ها و نتایج مربوطه به کارگروه مشاوره خیریه، جهت بهبود عملکرد در هفته‌های آتی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید